ekran monitora i biuro

Wymiana walut bez wychodzenia z domu

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował wie, o jak wielu ważnych rzeczach trzeba pomyśleć przed wyjazdem. Pakowanie walizek i plecaków, przygotowanie odpowiedniego ekwipunku, zgromadzenie niezbędnych dokumentów. Jeśli wyjazd jest zagraniczny należy także pamiętać o wymianie waluty. Obecnie jednak nie trzeba już tracić czasu na szukanie kantora. Walutę wymienić można w łatwy i szybki sposób przez internet!

 

Jak działa kantor online?

Proces wymiany waluty przez internet jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy zaledwie kilka kroków, by bezpiecznie wymienić to co chcemy i na co chcemy. Aby dokonać transakcji należy:

  1. Założyć konto użytkownika na stronie wybranego kantoru. Większość z nich wymaga uzupełnienia formularza rejestracyjnego, po którym następuje aktywacja konta.
  2. Wysłać odpowiednią kwotę na podane przez system konto, następnie czekać, aż przelew zostanie zaksięgowany.
  3. Dokonać transakcji wymiany w dowolnym czasie, by kurs był jak najbardziej zadowalający.

Następnie wystarczy poczekać, aż odpowiednia kwota w pożądanej walucie wróci na nasze konto.

Atrakcyjny kurs waluty w kantorze online

Nie dość, że w kantorach  internetowych walutę można wymienić bez dodatkowych kosztów to ceny kursu   są niższe o nawet 5-6 % od cen w kantorach stacjonarnych. Dysproporcja ta wynika z niższego spreadu, czyli różnicy między kupnem a sprzedażą waluty. Wysoka marża pobierana przez banki i kantory tradycyjne powoduje, że proponowane ceny są wyższe. Kantory online nie zarabiają na spreadzie, lecz jedynie na pobieranej  prowizji w wysokości 0,06% – 0,2% co stanowi koszt wymiany waluty zdecydowani atrakcyjniejszym.

 

Zalety kantora internetowego

Oprócz niższych cen kursu walut kantory online mają także wiele innych zalet. Przede wszystkim jest to znacznie wygodniejsza forma  transakcji. Można ją dokonać z dowolnego miejsca  z dostępem do internetu i o dowolnym czasie. Większość kantorów  funkcjonuje 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu, co daje użytkownikowi zdecydowanie większą swobodę.

Dzięki dostępności kantorów w sieci można bardzo łatwi porównać ceny kursu – zdecydowanie łatwiej jest przejrzeć kilka stron w wyszukiwarce niż chodzić od miejsca do miejsca w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Kolejnym atutem dokonywania tego typu transakcji przez internet jest bezpieczeństwo. Każdy kantor musi być bowiem wpisany do Rejestru Działalności Kantorowej oraz spełniać szereg  wymagań wynikającym z ustawy u prawie dewizowym. Ponadto po dokonaniu wymiany, szczególnie w przypadku dużych sum nie trzeba obawiać się, że po drodze do czy z kantoru pieniądze zostaną skradzione lub zagubione.

Mimo, że forma wymiany waluty przez internet wydaje się tak atrakcyjna wiele osób nigdy nie korzystało z tej formy usługi. Możliwość wymiany pieniędzy przez internet została wprowadzona dopiero w 2009, dlatego wielu nie zdaje sobie sprawy z korzyści jakie niesie. Obrót kantorów online wciąż jest siedmiokrotnie mniejszy, niż obrót kantorów tradycyjnych, jednak liczba użytkowników z roku na rok staje się coraz wyższa.

 

Agnieszka Kujawa