Jak zaprojektować biuro idealne?

Praca – biurowa, umysłowa, fizyczna lub nawet umysłowo-fizyczna – to dziś jeden z najważniejszych aspektów całego naszego życia. Daje nam nie tylko pieniądze, ale pozwala również rozwijać się, poznawać nowych ludzi, zawierać przyjaźnie lub znajomości. Nic zatem dziwnego, że chcemy czuć się w niej dobrze, komfortowo i bezpiecznie – jak w domu. Czy istnieje biuro idealne?

Czytaj dalej Jak zaprojektować biuro idealne?

Podłoga drewniana czy panele?

Urządzając swój wymarzony dom lub mieszkanie, mamy do czynienia z wieloma dylematami, które nie zawsze dają się łatwo rozwiązać. Biorąc pod uwagę, że na remont przeznaczamy konkretną sumę pieniędzy, a materiały, meble, czy inne elementy wystroju wnętrza mają sprostać wielu wymaganiom, staje przed nami pytanie – które z kryteriów będzie najważniejsze? Czy liczy się dla mnie najbardziej trwałość, estetyka, odporność na uszkodzenia, a może cena? Dziś spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie o to, czy wybrać podłogę drewnianą, czy panele.

Czytaj dalej Podłoga drewniana czy panele?

Wnętrza designerskich hosteli

Architektura i design powoli zajmują w naszym życiu coraz ważniejsze miejsce. Wielu z nas swobodnie dzieli się poglądami na temat architektów i ich dzieł, a także najnowszych trendów w projektowaniu wnętrz. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, że styl mebli, kolory we wnętrzu i aranżacja przestrzeni mają duże znaczenie dla naszego samopoczucia. Coraz większą uwagę zwracamy także na wnętrza poza naszym domem: na przykład na design miejsca, w którym się zatrzymujemy na wakacje. Co to oznacza w praktyce?

Czytaj dalej Wnętrza designerskich hosteli

Trendy w projektowaniu łazienek

Płytki, umywalki, kabiny prysznicowe…to tylko niektóre z elementów łazienki, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia projektu. Architekci wnętrz proponują coraz to nowe aranżacje, kolory, wzory i materiały. Standardowe, białe kafelki zastępowane są kolorowymi płytkami, a tradycyjne prysznice – minimalistycznymi kabinami z wodospadami wody. Na jakie trendy warto zwrócić uwagę w tym sezonie?

Czytaj dalej Trendy w projektowaniu łazienek

Wystrój wnętrz inspirowany światowym designem

Kiedy większość z nas słyszy o nowoczesnym wystroju wnętrz, automatycznie kojarzy go z przesadzonym minimalizmem, przeszklonymi powierzchniami i sterylnością. Jest to oczywiście jeden z obecnie panujących trendów, lecz z pewnością nie jest to trend jedyny.

Wielu młodych projektantów i architektów świadomie odstępuje od powyższych tendencji i proponuje wnętrza o zupełnie innym charakterze. Jeżeli więc marzy Ci się modny wystrój, porzuć na chwilę stereotypy o nowoczesności i zaczerpnij inspiracje z prac wyznaczających trendy architektów.

Czytaj dalej Wystrój wnętrz inspirowany światowym designem

Jak urządzić pokój ucznia?

Dziecko niejednokrotnie, po powrocie ze szkoły musi poświęcić czas na naukę czy odrobienie zadania domowego. Zadaniem rodzica jest stworzenie mu do tego, jak najbardziej, sprzyjających warunków. Przy urządzaniu pokoju ucznia należy wziąć pod uwagę takie elementy, jak min.  kolorystyka, dostęp do światła oraz meble. Zapewniając odpowiednie warunki możemy sprawić, że nauka nie będzie dla naszego dziecka drogą przez mękę, ale przyjemnym i pożytecznym doświadczeniem. Oto krótki poradnik, na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy urządzaniu pomieszczenia przyjaznego uczniowi.

Czytaj dalej Jak urządzić pokój ucznia?

Jak usunąć pleśń w mieszkaniu?

Nie tylko w ruderach, opuszczonych i zaniedbanych przestrzeniach można natrafić na rozprzestrzeniającą się po ścianach czy suficie pleśń. Także w tych pozornie zadbanych mieszkaniach może pojawić się niechciany współlokator – grzyb. Brzydki zapach stęchlizny i powiększające się, ciemne plamy na ścianach sprawiają, że czym prędzej chcemy się go pozbyć. Co zrobić, by jak najszybciej i jak najskuteczniej wyprosić niechcianego pasożyta?

Czytaj dalej Jak usunąć pleśń w mieszkaniu?

Jak bezpiecznie przechowywać broń na polowanie w domu?

Broń myśliwska, tak jak każda inna broń, musi być odpowiednio przechowywana, by była bezpieczna dla właściciela i jego otoczenia. Każdy kto ma pozwolenie na jej posiadanie powinien wiedzieć, jak, gdzie i w jakich warunkach ją trzymać,  oraz zapoznać się z ustawą, która te zasady reguluje.

  Czytaj dalej Jak bezpiecznie przechowywać broń na polowanie w domu?