mieszkanie glamour

Wnętrza w stylu glamour

Chcesz poczuć się jak prawdziwa gwiazda Hollywood i zamieszkać w luksusowych apartamentach?  Lustra z bogato zdobioną ramą,  piękne barokowe meble, kryształowe żyrandole, błyszczące tkaniny i wyszukane dodatki… Styl glamour sprawi, iż w Twoim domu zawita aura  elitaryzmu. Twój dom niczym nie będzie się różnił od szlacheckich rezydencji.

Wnętrza w stylu glamour

 

Styl glamour, kiedyś przez wielu traktowany jako kiczowaty, dziś cieszy się ogromną popularnością. Coraz częściej pojawia się w polskich domach. O powód nie trudno. Jest to styl nie tylko wyszukany i ekskluzywny, pełen  barokowego przepychu, ale również odważny i niebanalny. Bazuje na kontrastach. Dzięki temu obok ludwikowskiej szafy możesz postawić całkowicie nowoczesny dodatek. Mieszanie stylów jest tutaj jak najbardziej wskazane.  Co więcej, jest to styl owiany tajemnicą, który pobudza zmysły. Dlatego nie może zabraknąć odważnych kolorów i wzorów dekoracyjnych.

Najczęściej  można spotkać zestawienie czerni z bielą, gdzie najważniejszą rolę odgrywa światło.  Jednak glamour uwielbia również takie kolory jak: złoto, srebro, fiolet, turkus, czy purpurę. Jeśli wybierzesz styl glamour, nie możesz zapomnieć o finezyjnych dodatkach, bez których nie może istnieć.

Głównymi elementami są dekoracyjne lampy i zazwyczaj kryształowe żyrandole, bowiem glamour kocha światło. Nie może również zabraknąć  dużych luster z bogato zdobionymi ramami oraz takich drobnych elementów jak: bogato zdobione świeczniki, porcelanowe dodatki, czy kryształowe wazony. Meble w barokowym stylu nawiązujące do pałacowego wystroju, ale  z nowoczesnymi dodatkami, będą dopełnieniem całości.

Mówiąc najprościej, wszystko co odważne i niepospolite. Styl glamour ma być pełen przepychu, kojarzyć się z królewskim, sielskim życiem. Jednak we wszystkim należy zachować umiar, ponieważ nadmiar błyskotek i dekoracyjności może szpecić cały wystrój.

Styl glamour w łazience

Glamour to przede wszystkim blask, a nic tak nie doda blasku Twojej łazience jak szklana mozaika i  duże  lustro  z bogato zdobioną ramą. Szklana mozaika może zostać ułożona w miejscach, które są mokre, ale równie dobrze może być wykorzystana jako dekoracja, np. z orientalnym wzorem lub motywem hollywoodzkiej gwiazdy.  Jeśli nie jesteś zwolennikiem szklanych  mozaik, zawsze możesz wybrać zwykłe łazienkowe płytki z pięknymi motywami, np. kwiatów.

W stylu glamour mogą być, a  nawet powinny, urządzenia ceramiczne. Umywalka i wanna w tym stylu to przede wszystkim nietypowe w formie kształty.  Wolno stojąco wanna z pięknymi fikuśnymi nogami, przypominające łapy lwów lub orle szpony to jedna z ciekawych i ekstrawaganckich propozycji.

Ważnym elementem są także meble. Komoda w stylu prowansalskim a na niej świece zapachowe i lampka szampana. Albo szafka łazienkowa art deco to niezastąpione elementy  łazienki glamour. Nie zwykle ważna jest gra kolorów i światła. Nawet w tak intymnym miejscu nie powinno  zabraknąć kontrastów i odważnych barw. A światło powinno  pobudzać nasze zmysły, rozbudzać w nas namiętność i dodawać nutki tajemniczości. Dlatego i tu nie powinno zabraknąć pięknego, wielowymiarowego, np. kryształowego żyrandolu, oraz dodatkowych kilku ozdobnych lamp.

Styl glamour w sypialni

Pobudza zmysły, wprowadza w romantyczny nastrój , a do tego do złudzenia przypomina królewską komnatę. Tak właśnie wygląda sypialnia glamour, która urzeka blaskiem i jest owiana tajemnicą. Rzuca się w oczy i kusi każdego widza.

Głównym elementem jest wielkie, wręcz królewskie łoże, często z baldachimem. Oprócz tego, iż ma być jak największe, powinno mieć duży zagłówek, okryte błyszczącą, ciężką kapą i ozdobione dużą ilością dekoracyjnych poduszek. Kolejnym istotnym elementem sypialni glamour jest prawdziwy raj dla pań, czyli toaletka. Może to być fikuśny stolik z pięknymi rokowymi nóżkami oraz wielkim owalnym lustrem ze zdobioną ramą. Przyozdobić ją można luksusowymi flakonikami z perfum. Wtedy Twoja sypialnia będzie przypominać sypialnie hollywoodzkich gwiazd.

Nieodłącznym elementem są oczywiście dekoracyjne lampy i duży, kryształowy żyrandol. W Twojej sypialni nie może zabraknąć ciężkich, długich kotar i różnych ,ekstrawaganckich dodatków, a także kontrastowych barw. Kolorem pasującym do sypialni glamour z pewnością  jest czerwień i purpura, ponieważ są one bardzo namiętne.  Ale wybór należy do Ciebie.

Elżbieta Chabko