Oczyszcacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL

Oczyszczacze powietrza Toshiba – porównanie modeli

Marka Toshiba to przede wszystkim oczyszczacze powietrza cechujące się niezwykle cichą pracą oraz szerokim zakresem dedykowanych powierzchni. Sporą zaletą jest również ich minimalistyczny i nowoczesny design. Warto również wspomnieć o funkcji autodiagnozy, dzięki której nie musimy martwić się co dolega urządzeniu.  

Produkty marki Toshiba są przede wszystkim bardzo trwałe i tanie w użytkowaniu. Dodatkowo koszty wymiany filtrów należą do najtańszych na rynku. Jeżeli nie wiesz jaki model oczyszczacza powietrza będzie dla Ciebie najlepszy czytaj dalej, a dowiesz się jakie urządzenie wybrać. 

Toshiba CAF-X116XPL vs Toshiba CAF-X83XPL 

Toshiba CAF-X116XPL uważany jest jako najmocniejszy produkt tej marki. Świetnie sprawuje się w pomieszczeniach do 84 m2 dzięki wysokiemu poziomowi CADR (700 m3/h). Mimo swojej wydajności nie generuje on jednak wielkich kosztów za prąd (45W). Kolejną zaletą jest tutaj niska głośność pracy. Po włączeniu trybu nocnego głośność utrzymuje się na poziomie 21 dB. W standardowym trybie osiąga ona maksymalnie 48 dB, co nadal pozwala na umieszczenie urządzenia w sypialni czy pokoju dziecięcym.  

Toshiba X83XPL to model przeznaczony do nieco mniejszych powierzchni (do 60 m2). Odznacza się poziomem CADR o wartości 500 m3/h. W trybie nocnym jego głośność wynosi nie więcej niż 22 dB. Jest to bardzo dobry wynik, dzięki któremu nie musimy martwić się o to, że urządzenie będzie nam przeszkadzało w wykonywaniu codziennych obowiązków.  

Oba powyżej wymienione modele zostały wyposażone w 4 stopnie filtracji z jonizatorem oraz wydajnym filtrem HEPA H13, który świetnie sprawuje się jako narzędzie do eliminacji wirusów, bakterii, głównych składników smogu oraz alergenów. CAF X83XPL zawiera jednak dodatkowo 5-warstwowy filtr True HEPA. Ten cylindryczny filtr 360* został stworzony w celu jeszcze dokładniejszego zbierania zanieczyszczeń z każdej strony.  

CAF X116XPL robi jednak większe wrażenie, jeżeli chodzi o zawarte w nim dodatkowe funkcje. Model mieści w sobie technologię Microsound, która gwarantuje ultra cichą pracę urządzenia oraz funkcję Light Dimming, która ściemnia światło. Jest to szczególnie przydatne w trakcie snu. Warto również wspomnieć o samodzielnej inspekcji błędów. 

Jeżeli zależy nam na nowoczesnych funkcjonalnościach oraz najwyższemu możliwemu poziomowi CADR, to doskonale sprawdzi się model CAF-X116XPL. Jest on niezwykle skuteczny oraz gwarantuje wiele czujników oraz wskaźników ułatwiających jego użytkowanie.  

CAF-X83XPL to z kolei urządzenie stworzone z myślą o ludziach, którym zależy na jak najdokładniejszym oraz równomiernym rozprowadzaniu czystego powietrza po całej powierzchni. Dodatkowo gwarantuje ono łatwy dostęp do wielu funkcji dzięki dotykowemu panelowi sterowania. 

Toshiba CAF-X33XPL vs CAFX50XPL 

Toshiba CAF-X33XPL to model przeznaczony do powierzchni do 24 m2 wykazujący głośność na poziomie 28 dB. Urządzenie to nie zajmuje dużo miejsca oraz jest bardzo lekkie, dzięki czemu możemy bezproblemowo przemieszczać je między pokojami. Poziom CADR równy jest 200 m3/h a zużycie energii nie wynosi więcej niż 50W.  

Toshiba CAF-X50XPL to produkt zalecany dla powierzchni do 36 m2. Poziom CADR wynosi 300 m3/h a maksymalne zużycie energii to 32W. Warto również wspomnieć o jego poziomie głośności, który równy jest 28 dB w trybie nocnym. Co ważne, oczyszczacz ten jest szczególnie zalecany dla zmęczonych skutkami ubocznymi alergików. 

Oba modele zostały wyposażone we wskaźniki wymiany filtra oraz ten sam system filtracji z filtrem HEPA H13 oraz jonizatorem. Warto wspomnieć, że skuteczna jonizacja jest w stanie znacznie poprawić nie tylko stan powietrza, ale i naszego samopoczucia. Dodatkowo jest to element wspomagający filtry w usuwaniu niepożądanych zapachów, kurzu, bakterii, pleśni oraz alergenów. 

To, co różni oba urządzenia to obecność czujników. Z dwóch modeli posiada je jedynie CAF-X50XPL – są to czujniki kurzu, zapachu oraz światła. Co więcej, oczyszczacz ten pracuje automatycznie względem jakości powietrza w przeciwieństwie do CAF-X33XPL. 

Jak wybrać odpowiedni model oczyszczacza powietrza Toshiba? 

Przy wyborze oczyszczacza powietrza przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na dedykowaną powierzchnię, wydajność oraz koszty eksploatacji. Jeżeli szukamy urządzenia do większych powierzchni to na pewno zadowolą nas modele CAF-X116XPL oraz CAF-X83XPL. W przypadku, jeżeli jesteśmy właścicielami mniejszych powierzchni to zdecydowanie najlepiej sprawdzą się CAF-X33XPL lub CAF-X50XPL. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalności produktów – zależnie od naszych upodobań będziemy mogli wybrać model z ich większą lub mniejszą ilością.