ładowarka do samochodu elektrycznego nissan leaf

Ładowarka do Nissana Leaf

Szukasz informacji, jakie ładowarki najlepiej sprawdzą się do ładowania samochodu elektrycznego Nissan Leaf w warunkach domowych? Sprawdź informacje na temat zasięgu oraz o sposobach ładowania samochodu elektrycznego Nissana Leaf.

Nissan Leaf

Samochód Nissan Leaf jest dostępny na naszym rynku już od prawie 10 lat. W tym czasie zdobył zaufanie klientów na całym świecie, a dzisiaj dostępny jest w sprzedaży na 50 rynkach krajowych. Jest to także jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych, gdyż jego sprzedaż sięgnęła poziomu 400 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Na polskim rynku samochód występuje w dwóch wersjach Nissan Leaf o mocy 40 kWh oraz Nissan Leaf e+ o mocy 62 kWh. Kierowcy bardzo doceniają samochód za łatwość i wygodę prowadzenia, a także udogodnienia związane z automatycznym parkowaniem, które odbywa się przy pomocy systemu ProPILOT.

Ładowarki do samochodów Nissan Leaf

Oba dostępne modele Nissana Leaf różnią się osiąganymi zasięgami. Nissan Leaf z akumulatorem 40 kWh osiąga zasięg 270 km. Z kolei Nissan Leaf e+ może przejechać na jednym ładowaniu nawet 385 km. Oczywiście osiągany zasięg zależy od szybkości jazdy, płynności, a także zużycia energii na inne systemy (klimatyzacji czy ogrzewania). Zasadniczo jednak osiągane wyniki są bardzo satysfakcjonujące i umożliwiają swobodne poruszanie się po mieście, czy nawet nieco dalsze wyjazdy.

Ładowanie samochodu także nie powinno stwarzać większych problemów, zarówno jeśli korzystamy z publicznych stacji ładowania, czy też domowych ładowarek. Jeśli chcemy ładować samochód w domu możemy skorzystać z tradycyjnego gniazdka lub domowej ładowarki do Nissana Leaf. Korzystanie z takiego rozwiązania, popularnie zwanego wallboxem jest bardzo wygodne. Samochód możemy pozostawić podłączony do ładowarki przez całą noc, a rano gdy odpalimy silnik, będziemy mieli pełny zasięg do przejechania.

Alternatywą dla domowych ładowarek do samochodów elektrycznych są publiczne stacje ładowania. Tego typu ładowarki do samochodów elektrycznych znajdziemy na coraz to większej liczbie parkingów, na wybranych stacjach benzynowych czy w specjalnie stworzonych punktach ładowania samochodów elektrycznych. Dostępne tam ładowarki zazwyczaj gwarantują szybkie ładowanie, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas.

Zastanawiasz się, czy zakup ładowarki to dobre rozwiązanie? Z pewnością odpowiedź brzmi Tak! Dedykowane ładowarki do samochodów elektrycznych zapewniają szybkie ładowanie samochodu, a także bezpieczeństwo. Przystępna cena sprawia, że ładowarka to nie jest duży koszt, a z pewnością szybko się zwróci.