drewniana szafka w łazience

Drewno w łazience

Drewno od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Swoje zastosowanie znajduje w różnych stylach. Często staje się dominującym elementem w domu, ponieważ nie tylko przybliża do natury, ale kojarzy się z luksusem i komfortem. Zachwyca swoim pięknem , estetyką i naturalnością.

Bliżej natury

W dobie pośpiechu, gdy dla większości z nas kontakt z prawdziwą naturą jest rzadkością, drewno wnosi do domu przyjazną atmosferę, odrobinkę świata przyrody, a także prawdziwe emocje. Nawiązanie do natury w aranżacji wnętrz jest powszechnym trendem, chociażby dlatego, iż wielu z nas tęskni za odpoczynkiem na jej łonie. Zastosowanie drewna, jako głównego elementu w wystroju domu, również zyskuje coraz więcej zwolenników. Dziś nie tylko kuchnie, salon czy pokoje mają dodatki i elementy drewniane. Coraz częściej decydujemy się na drewno w łazience, ponieważ drewniane powierzchnie stymulują nasze zmysły. Co więcej, popularność tego naturalnego  tworzywa  wynika z jego pozytywnego wpływu na design. Dzięki zastosowaniu tego surowca łazienka przestaje być chłodnym, pozbawionym emocji i przytulności wnętrzem. Drewno przede wszystkim ociepla chłodne urządzenia ceramiczne swoim  naturalnym wyglądem oraz pięknym i niepowtarzalnym kolorem. Naturalna łazienka  to proste kształty, czytelne formy i biel połączona z drewnem. Minimalizm w dodatkach- to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat i urok. Drewno w łazience  świetnie odnajduje się w rozwiązaniach rustykalnych i skandynawskich, ale również w stylach retro, modernistycznym czy współczesnym. Nadaje łazience szlachetności, a jednocześnie pasuje do każdej aranżacji.

Drewniane wykończenia wnętrz

Drewniane wykończenia  ożywiają wnętrze, dodają naturalnego wyglądu. Obecnie elementy z drewna w łazience  to nie tylko szafki, półeczki, czy akcesoria, ale również panele ścienne, podłogi, a nawet te elementy, które do niedawna były zarezerwowane jedynie dla ceramiki, jak umywalka czy wanna. Materiał ten jest coraz częściej wykorzystywany do produkcji urządzeń sanitarnych, ponieważ jest ciepły w dotyku. Drewniana podłoga w łazience nadaje pomieszczeniu ciepły, intrygujący oraz luksusowy wygląd. Umywalka, brodzik czy wanna to bardzo proste w formie konstrukcje, nadające swoim dresingiem niepowtarzalny, przytulny klimat. Nie da się ukryć, że takie elementy przyciągają nasz wzrok. Kojarzą się nie tylko z ciepłem i naturą, ale także komfortem, elegancją i relaksem. W przypadku wanny, drewno jest materiałem słabo przewodzącym ciepło, dlatego woda w takiej wannie dłużej utrzymuje temperaturę, a kąpiel staje się o wiele przyjemniejsza i relaksująca.

Naturalne piękno drewna

Warto dodać, iż drewno samo w sobie jest bardzo intrygujące. Każdy słój, rysa, to odrębna historia tego szlachetnego, jakże dumnego i potężnego elementu świata przyrody. Drewniane dodatki w łazience są stworzone dla osób kochających naturę, pragnących się do niej przybliżyć i żyć z nią w zgodzie. Taki wystrój idealny jest dla osób nie bojących się siły natury. Osoby, które boją się jej potęgi mogą czuć się w takiej aranżacji przytłoczone, ale Ci, którzy ze światem przyrody są mocno związani i z nostalgią wypatrują kolejnego urlopu, by móc uciec do tej naturalności, w takiej aranżacji poczują się jak ryba w wodzie.  Dla wielu z nas, wiecznie pracujących, zabieganych i zmęczonych, takie rozwiązanie nie tylko będzie wygodne, ale przede wszystkim będzie namiastką odpoczynku, miejscem, gdzie choć na chwilę będzie można się zatrzymać i odpocząć.

 

Elżbieta Chabko